F3-RES scéna

Add Background Images Here
Stacks Image 87
Stacks Image 84
Stacks Image 100
Stacks Image 103
Dočasné pravidlá kat. F3L - (RES)

7.12.2021

FAI vydali provizórne pravidlá, platné od 1.1.2022. Pozrite anglický originál. Ak budem mať chuť preložím časom do slovenčiny.
Seriálová súťaž F3 RES Tekovský Hrádok.

5.9.2021

Ďalšie kolo sa uskutočnilo na letisku Tekovský Hrádok - tentoraz v nedeľu 5.9.2021. Bol som v tomto kúte Slovenska prvý krát. Tak ako milujem celé Slovensko veľmi sa mi páčilo aj v Leviciach a napokon aj na letisku, ktoré je z môjho pohľadu takmer dokonalé. Organizácia vynikajúca, 8 štartovísk, gumicuky natiahnuté na obidve strany. Svetelná časomiera, oznamovanie časov, sociálne zázemie. K tomu celá deň krásne počasie, spomeniem ešte aj výborný obed. Jediné s čím som nebol spokojný to boli moje výkony, čoho som sa chytil to som pokazil. Napriek tomu som si to ja a myslím aj všetci zúčastnení užívali. Teším sa opäť na návrat do Tekova.
Stacks Image 170
play1
thex Created with Sketch.
Priebežné výsledky seriálu MS F3RES 2021

18.8.2021

Priebežné výsledky seriálu Majstrovstiev Slovenska pre rok 2021 po 3. kolách.
Seriálová súťaž F3 RES Ružomberok.

28.7.2021

Ďalšie kolo sa uskutočnilo na letisku Ružomberok - Lisková v sobotu 24.7.2021. Bol som tiež, moc som sa tešil, však naposledy som bol na pretekoch pred rokom práve tu. Bolo krásne letné počasie, najprv takmer bezvetrie, neskôr sa rozfúkalo 3 až 4 m/s, v nárazoch aj 6 smer JZ. 29 súťažiacich, 8 štartovísk, 6 kôl, prví 8 odlietali dve kolá finále. Modely boli zastúpené hlavne Vaiany a Eli, menej rôzne iné značky, vínimočne vlastné konštrukcie. Nie som žiadny špičkový pilot, ani termiku neviem moc hľadať, presnosť pristátia mi tiež moc nejde, ale cez to všetko ma to baví, iné je lietať sám niekde na lúke. Preto mi vôbec nevadí, že tu lietajú vedľa seba špičkový piloti iných kategórii, pri nich začiatočníci, mladí aj seniori ako ja. Tu sa veľa naučím, stačí sledovať tých najlepších. Veľa pretekov som neabsolvoval, ale pokrok vidím po každom lietaní. Podstatné aj úžasné na tejto kategórii je to, že lietadlá sú konštrukčné, vlastná stavba, nenáročné na financie. A pravidlá sú rovnaké pre všetkých. Pred dvoma rokmi sme začínali na prvých pretekoch v Nevericich a bolo nás šesť. A teraz len na malom Slovensku sa stretne aj do 40 modelárov. To v žiadnej inej kategórii neexistuje. Asi je to vymyslené dobre, a lieta sa dnes po celom svete.
Čo je predpokladom úspechu podľa mňa - model - prvý predpoklad, aj keď nie ten najdôležitejší - je veľa konštrukcií na výber, podstata je postaviť neskrútený model, podľa mňa aj čo najľahší. Dovážiť sa dá vždy. Ďalej je to to najdôležitejšie - vedieť hľadať stúpavé prúdy, alebo aspoň bubliny a vyťažiť s toho maximum. Tí najlepší dokážu zaletieť maximum aj v podmienkach v ktorých podľa mňa nič nie je. A pred tými mám najväčší rešpekt. Sledujem a učím sa. No a potom záver presnosť pristátia - trafiť sa čo najbližšie, či je kľud, alebo silný vietor. Nesúhlasím s tvrdením, že táto kategória je len pre mladých, začínajúcich, aj keď samozrejme predpoklad tu určite je, určite priláka nových, ale tak isto sa tu nájdu aj všetci ostatní. A to je fajn. A ešte jedna vec k tomu patrí a to sú poriadatelia. Vôbec to nie je jednoduché a bez nadšenia a dobrého kolektívu to nejde. Našťastie aj u nás je zatiaľ dosť takých klubov, schpných organizovať podujatia.
Prikladám niekoľko mojich obrázkov, krásne video natočil Karol Chyba a prikladám aj výsledkovú listinu. A teším sa na ďalšie.
Stacks Image 232
play1
thex Created with Sketch.
Aktuálne pravidlá F3RES a ERES.

23.2.2021

Peter PEEPO Malák na fb práve zvarejnil slovenské pravidlá F3RES 2021 a návrh pravidiel E3RES (prevzaté s českých) Myslím si ale, že by mali byť zverejnené na stránke LERMAS, potom by boli prístupné pre všetkých. Tak zatiaľ sú k dispozícii aj u mňa. Alebo teda na stránke fb.
V kalendári LERMAS na tento rok sú už uverejnené súťaže.

3.1.2021

Pri pohľade na kalendár súťaží LERMAS na mňa svieti celkom dosť naplánovaných akcií. Z toho je šesť zaradených do serálu majstrovstiev SR. Po minulom roku to dnes vyzerá veľmi dobre. Ovšem ak pandémiu vyženieme.
Návrh pravidiel pre F3RES ako oficiálna FAI kategória

3.1.2021

Nemci pred časom podali návrh praviiel F3RES ako oficiálnej kategórie FAI. Na RC Mánii je k tomu aj diskusia. Tak uvidíme aký bude ďalší vývoj.